Kapat

BİGG - TEB Girişim Evi 1512 Girişimci Seçme Step UP Programı Tanıtım Günü

Tarih: 21 Temmuz 2015

TÜBİTAK tarafından Bireysel Genç Girişim (BİGG) 1. Aşama Uygulayıcı Kuruluşlarından biri olarak seçilen TEB, BİGG - TEB Girişim Evi 1512 Girişimci Seçme Step Up Programı ile TÜBİTAK’ın 150 bin TL hibe vereceği teknogirişimci adaylarını ilk aşamada bizzat seçecek, hibe almaya aday girişimcileri özel bir programla eğitecek ve iş planları hakkında destek olarak TÜBİTAK BİGG Programı’nın ikinci aşamasına hazırlayacaktır.

Silikon Vadisi ziyareti, 120 bin USD’lik teknolojik alt yapı desteği ve TEB Girişim Bankacılığı finansman desteği ile girişimciler TÜBİTAK BİGG Programı’nın ikinci aşamasına TEB ile en iyi şekilde hazırlanma imkânı sunan TEB Girişim Evi 1512 Girişimci Seçme Step UP Programı’nın tanıtılacağı buluşmayla aday girişimcilere sunulacak avantajlar ve TEB Girişim Evi’nin başvuru hazırlık aşamasında diğer kurumlardan farklılaşma noktaları hakkında bilgilendirme yapılacak ve programla girişimcilere sunulacak olan avantajlar detaylı olarak aktarılacaktır.

BİGG - TEB Girişim Evi 1512 Girişimci Seçme Step UP Programı’nın Avantajları:

Amerika Silikon Vadisi Ziyareti

  • Step Up programını başarı ile bitirip TÜBİTAK’tan hibe almaya hak kazanan bir girişimci Silikon Vadisi’ndeki T-Jump TEB Girişim Evi Noktası’na gitmeye hak kazanacak, ABD’deki girişimcilik ekosisteminde mentorluk alma, networking olanakları ve yatırımcı temasları fırsatları yakalayacaktır.

Teknolojik Altyapı Desteği

  • Microsoft BizSpark Plus ile girişimciler 3 yıl boyunca, Microsoft’un uygulama geliştirme platformu olan Visual Studio ve pek çok Microsoft teknolojisini ücretsiz kullanım hakkına sahip olabilecek ve Microsoft Azure Bulut Platformu’nu aylık 10.000 USD, yıllık toplam 120.000 USD’ye kadar ücretsiz kullanabilecektir.

TEB Girişim Bankacılığı Finansman Desteği

  • TÜBİTAK BİGG 1512 Girişimci Destek hibesi hesaplarına geçene kadar, girişimcilere kullanabilmeleri için 1 ay süre ile 10.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi verecektir.
  • Girişimcilerden 1 yıl boyunca havale/EFT, hesap işletim ücreti, şirket kredi kartı ücreti alınmayacaktır.
  • Girişimciler, TÜBİTAK’ın diğer desteklerinden faydalanmaya hak kazandıkları zaman eş finansman veya teminat mektubu da TEB tarafından sağlanabilecektir.

Yer: İstanbul TİM-TEB Girişim Evi

Saat: 13.00 - 14.30