Kapat

FRANCHISE GİRİŞİMCİYİM

Bir iş kurmak için ülke genelinde franchise örgütlenmesi kurmuş bir markadan franchise alıp işini kuracak olan ve işletme kuruluş tarihi 1 yılı geçmeyen tüm girişimcilerin finansman ihtiyaçlarının yanındayız.

Kredilendirme süreçleri girişimcilere özel olarak kurgulanarak finansman taleprleri girişimcilerin kredileri mali verilerine göre değil, iş planı ve nakit akışı değerlendirmesi ve iş fikrinin taşıdığı potansiyele göre değerlendirilmektedir.

Franchise girişimcilerinin yararlanabileceği finansman fırsatları:

Taksitli Ticari Kredi

Başta yatırım ihtiyaçları olmak üzere girişiminizin tüm ihtiyaçları için kullanabileceğiniz kredidir.

Kredi Tutarı: Projenizin ihtiyacına göre 50.000 TL’ye kadar teminatsız (İşin türüne ve durumuna göre TEB teminat isteyebilmektedir.)
350.000 TL’ye kadar teminatlı

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı 3-6-9-12 ay geri ödemesiz daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.

Vadesi: 36 aya varan vade

KGF Teminatlı Teknolojik Girişimci Kredisi

TEB & KGF İşbirliğiyle franchise alacak girişimcilerin 200.000 TL’ye kadar teminatsız kullanabileceği kredidir.

Kredi Tutarı: Projenin ihtiyacına göre teminat göstermeden 200.000 TL’ye kadar kullanılabilmektedir.

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı 3-6-9-12 ay geri ödemesiz daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.

Vadesi: 60 aya varan vade

Teminat Mektubu: Franchise alacağınız ana firmaya verilmek üzere kullanabileceğiniz teminat mektubudur.

Rotatif Krediler

Rotatif Türk Lirası Krediler, firmaların ticari faaliyetleri sırasında çeşitli nedenlerle gereksinim duydukları (hammadde alımı ve üretim giderleri vb.) kısa süreli finansmanın sağlanması amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kredinin vadesi piyasa koşullarına göre belirlenmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı

Girişimcinin Kredili Mevduat Hesabı varsa, vadesiz mevduat hesabında kaynak olmasa dahi fatura, çek, vergi, SSK gibi ödemelerini yapabilir, nakit ihtiyaçlarını ek bir prosedüre gerek kalmadan karşılayabilir.

Böylece çeklerin tahsil edilemediği ya da havale/EFT gecikmesi sebebiyle yapılamayan ödemeler adına yaşanan sorunlar ortadan kalkar. Hesaba ödeme yapıldığında kredi otomatik olarak kapanır, faiz ise kullanılan gün kadar süre için ay sonunda hesaplanarak tahsil edilir.

Taşıt Kredisi

İşletmelerin kullanımı için taşıt alımlarında kullanılabilecek kredi.

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde geri ödeme imkanı

Vadesi: 48 aya kadar vade

Girişimci Hizmet Paketi

Franchise girişimcileri TEB’de hesap açıldığı andan itibaren 15 TL karşılığında aşağıdaki hizmetleri, belirtilen süreler boyunca ek bir ücret ödemeden kullanabilmektedir.

Vadesi: 12 ay

Şirket Kredi Kartı

Firmanızın harcamalarında nakit yerine kullanabileceğiniz kredi kartıdır.

Hizmet Adet Süre
EFT (Tüm Kanallardan) 30 6 Ay
Havale (Tüm Kanallardan) Sınırsız 6 Ay
Şirket Kredi Kartı Aidatı Sınırsız 12 Ay
Hesap Kesim Ücreti 6 Ay
Pratik Haberci 1 1 Ay
* Banka, kredi taleplerini, bankacılık mevzuatı ile kendi mevzuatında belirtilen esaslar ve usuller çerçevesinde değerlendirecek olup yapacağı değerlendirme sonucunda uygun gördüğü başvuru sahiplerine kredi verme veya teminat isteme hakkını saklı tutar. Bu konuda Banka tek karar vericidir. Tüm vade, tutar ve faiz oranları konusunda en güncel bilgileri şubelerimizden edinebilirsiniz.