Kapat

KÜÇÜK İŞLETME GİRİŞİMCİSİYİM

İmalat, ticaret, hizmet sektöründe yer alacak şekilde kafe, lokanta, atölye, imalathane, mağaza açma gibi geleneksel bir iş kurma hazırlığında ve işletme kuruluş tarihi 1 yılı geçmeyen tüm girişimcilerin finansman ihtiyaçlarının yanındayız

Küçük işletme girişimcilerinin kredilendirme değerlendirmesi, girişimcinin mali verilerine göre değil iş planlarına göre yapılmaktadır.

Küçük işletme girişimcilerinin yararlanabileceği finansman fırsatları:

Taksitli Ticari Kredi

Başta yatırım ihtiyaçları olmak üzere girişiminizin tüm ihtiyaçları için kullanabileceğiniz kredidir.

Kredi Tutarı: Projenin ihtiyacına göre 50.000 TL’ye kadar teminatsız (İşin türüne ve durumuna göre TEB teminat isteyebilmektedir.) 100.000 TL’ye kadar teminatlı

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı 3-6-9-12 ay geri ödemesiz daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.

Vadesi: 36 aya varan vade

KGF Teminatlı Teknolojik Girişimci Kredisi

TEB & KGF İşbirliğiyle küçük bir işletme açacak girişimcilerin 100.000 TL’ye kadar teminatsız kullanabileceği kredidir.

Kredi Tutarı: Projenin ihtiyacına göre teminat göstermeden 100.000 TL’ye kadar

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı 3-6-9-12 ay geri ödemesiz daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.

Vadesi: 60 aya varan vade

Teminat Mektubu

KOSGEB’den alınabilecek hibe/destek tutarı için KOSGEB’e verilmek üzere veya mal alımı için ana firmaya verilmek üzere kullanabilecek teminat mektubu.

Kredi Tutarı: Projenizin ihtiyacına göre 50.000 TL’ye kadar teminatsız (İşin türüne ve durumuna göre TEB teminat isteyebilmektedir.) 100.000 TL’ye kadar teminatlı

Vadesi: 12 ay

Şirket Kredi Kartı

Firmanızın harcamalarında nakit yerine kullanabilecek kredi kartıdır.

Spot Krediler

Faiz oranı kullanım tarihinde belirlenerek sabitlenmektedir ve vade sonuna kadar aynı kalmaktadır. Faiz ve anapara tahsilatı vade sonunda gerçekleştirilir. Kredi vadesi haftalık, aylık ve hatta günlük olarak belirlenebilir.

Ödeme Şekli: Belirlenen vadesinde tek ödeme.

Vadesiz: 12 aya kadar vade

Rotatif Krediler

Rotatif Türk Lirası Krediler, firmaların ticari faaliyetleri sırasında çeşitli nedenlerle gereksinim duydukları (hammadde alımı ve üretim giderleri vb.) kısa süreli finansmanın sağlanması amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kredinin vadesi piyasa koşullarına göre belirlenmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı

Girişimcinin Kredili Mevduat Hesabı varsa, vadesiz mevduat hesabında kaynak olmasa dahi fatura, çek, vergi, SSK gibi ödemelerini yapabilir, nakit ihtiyaçlarını ek bir prosedüre gerek kalmadan karşılayabilir.

Böylece çeklerin tahsil edilemediği ya da havale/EFT gecikmesi sebebiyle yapılamayan ödemeler adına yaşanan sorunlar ortadan kalkar.Hesaba ödeme yapıldığında kredi otomatik olarak kapanır, faiz ise kullanılan gün kadar süre için ay sonunda hesaplanarak tahsil edilir.

Taşıt Kredisi

Taşıt alımları için kullanılabilecek kredi.

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde geri ödeme imkanı

Vadesi: 48 aya kadar vade

Girişimci Hizmet Paketi

Geleneksel bir iş kurma hazırlığındaki girişimciler, TEB’de hesap açıldığı andan itibaren 15 TL karşılığında aşağıdaki hizmetleri, belirtilen süreler boyunca ek bir ücret ödemeden kullanabilmektedir.

Hizmet Adet Süre
EFT (Tüm Kanallardan) 30 6 Ay
Havale (Tüm Kanallardan) Sınırsız 6 Ay
Şirket Kredi Kartı Aidat Sınırsız 12 Ay
Hesap Kesim Ücreti - 6 Ay
Pratik Haberci 1 1 Ay
* Banka, kredi taleplerini, bankacılık mevzuatı ile kendi mevzuatında belirtilen esaslar ve usuller çerçevesinde değerlendirecek olup yapacağı değerlendirme sonucunda uygun gördüğü başvuru sahiplerine kredi verme veya teminat isteme hakkını saklı tutar. Bu konuda Banka tek karar vericidir. Tüm vade, tutar ve faiz oranları konusunda en güncel bilgileri şubelerimizden edinebilirsiniz.