Kapat

TEKNOLOJİK GİRİŞİMCİYİM

Başta teknoloji olmak üzere Bilişim, Yazılım, İnternet, E-Ticaret, Elektrik/Elektronik, Mühendislik, konularında mobil uygulamalar, dijital oyun ve çeşitli online projeler geliştirmekte olan tüm girişimcilerin finansman ihtiyaçlarının yanındayız.

Kredilendirme süreçleri girişimcilere özel olarak kurgulanarak  finansman talepleri girişimcilerin kredileri mali verilerine göre değil, iş planı ve nakit akışı değerlendirmesi ve iş fikrinin taşıdığı potansiyele göre değerlendirilmektedir.

Teknogirişimcilerin yararlanabileceği finansman fırsatları:

Taksitli Ticari Kredi

Başta yatırım ihtiyaçları olmak üzere girişiminizin  tüm ihtiyaçları için kullanabileceğiniz kredidir.

Kredi Tutarı: Projenizin ihtiyacına göre 150.000 TL’ye kadar teminatsız (İşin türüne ve durumuna göre TEB teminat isteyebilmektedir.) 350.000 TL’ye kadar teminatlı

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı 3-6-9-12 ay geri ödemesiz  daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.

Vadesi: 36 aya varan vade

Eş Finansman ve Köprü Finansman Kredisi

Devlet kurumlarından (KOSGEB, TÜBİTAK gibi) hibe/destek alacak olan girişimcinin projesinin finansman ihtiyacını gidermesi için kullanabileceği kredidir.

Kredi Tutarı: Kredi 150.000 TL’yi geçmemek üzere belgelenen Devlet Desteğinin %55’ine kadar kullandırılabilmektedir.

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı 3-6-9-12 ay geri ödemesiz  daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.

Vadesi: 36 aya varan vade

KGF Teminatlı Teknolojik Girişimci Kredisi

TEB & KGF İşbirliğiyle teknogirişimcilerin  500.000 TL’ye kadar teminatsız kullanabileceği kredidir.

Kredi Tutarı: Projenin ihtiyacına göre teminat göstermeden 500.000 TL’ye kadar kullanılabilmektedir.

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı 3-6-9-12 ay geri ödemesiz  daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı.

Vadesi: 60 aya varan vade

Sıfır Faizli Kredili Mevduat Hesabı

Sadece TÜBİTAK - 1512, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı - Teknogirişim Sermaye Desteği ve KOSGEB - Girişimcilik Destek Programı’ndan hibe desteği alacak girişimcinin hibe tutarı gelene kadar yapması gereken harcamalarına yönelik finansman ihtiyacını gidermesi için kullanabileceği kredidir. 
Sıfır Faiz sadece ilk ay için geçerli olmakta,ilk aydan sonra bankanın ilan ettiği mevcut faiz oranı uygulanmaktadır.

Kredi Tutarı:En fazla 10.000 TL’ye kadar kullanıdırılabilmektedir.

Teminat Mektubu

Devlet kurumlarından (TÜBİTAK, KOSGEB, Bakanlıklar vb. ) alınacak hibe/destek tutarının avansı için bu kurumlara verilecek teminat mektubudur.

Kredi Tutarı: Projenin ihtiyacına göre 150.000 TL’ye kadar kullanılabilir.

Vadesi: 12 ay

Şirket Kredi Kartı

Firma harcamalarında nakit yerine kullanabilecek kredi kartıdır. Devlet desteklerinde yapılacak harcamalarda kredi kartı kullanılacak ise bu kartın şirket kredi kartı olması gerekmektedir.

Spot Krediler

Özellikle proje bazlı iş yapan Teknolojik Girişimcilerin tercih ettiği kredilerdir.
Girişimci projesinin ücretini iş bittikten sonra toplu olarak alacaksa ödemenin alınacağı güne kadar hiçbir kredi taksiti ödemez.

  • Faiz oranının kullanım tarihinde belirlenerek sabitlenmektedir ve vade sonuna kadar aynı kalmaktadır.
  • Faiz ve anapara tahsilatı vade sonunda gerçekleştirilir.
  • Kredi vadesi haftalık, aylık ve hatta günlük olarak belirlenebilir.

Ödeme Şekli: Belirlenen vadesinde tek ödeme.

Vadesiz: 12 aya varan vade

Rotatif Krediler

Rotatif Türk Lirası Krediler, firmaların ticari faaliyetleri sırasında çeşitli nedenlerle gereksinim duydukları (hammadde alımı ve üretim giderleri vb.) kısa süreli finansmanın sağlanması amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kredinin vadesi piyasa koşullarına göre belirlenmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı

Girişimcinin Kredili Mevduat Hesabı varsa, vadesiz mevduat hesabında kaynak olmasa dahi fatura, çek, vergi, SSK gibi ödemelerini yapabilir, nakit ihtiyaçlarını ek bir prosedüre gerek kalmadan karşılayabilir.

Böylece çeklerin tahsil edilemediği ya da havale/EFT gecikmesi sebebiyle yapılamayan ödemeler adına yaşanan sorunlar ortadan kalkar.Hesaba ödeme yapıldığında kredi otomatik olarak kapanır, faiz ise kullanılan gün kadar süre için ay sonunda hesaplanarak tahsil edilir.

Taşıt Kredisi

Taşıt alımları için kullanılabilecek kredi. 

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde geri ödeme imkanı

Vadesi: 48 aya kadar vade

Teknolojik Girişimci Hizmet Paketi

Teknogirişimciler TEB’de hesap açıldığı andan itibaren 10 TL karşılığında aşağıdaki hizmetleri, belirtilen süreler boyunca ek bir ücret ödemeden kullanabilmektedir.

Hizmet Adet Süre
EFT (İnternet) Sınırsız 6 Ay
EFT (Şube) Sınırsız 6 Ay
Havale (İnternet) Sınırsız 6 Ay
Havale (Şube) Sınırsız 6 Ay
Hesap Kesim Ücreti   6 Ay
Şirket Kredi Kartı Aidat Sınırsız 12 Ay
Pratik Haberci 1 1 Ay

* Banka, kredi taleplerini, bankacılık mevzuatı ile kendi mevzuatında belirtilen esaslar ve usuller çerçevesinde değerlendirecek olup yapacağı değerlendirme sonucunda uygun gördüğü başvuru sahiplerine kredi verme hakkını saklı tutar. Bu konuda Banka tek karar vericidir. Tüm vade, tutar ve faiz oranları konusunda en güncel bilgileri şubelerimizden edinebilirsiniz.

* Banka, kredi taleplerini, bankacılık mevzuatı ile kendi mevzuatında belirtilen esaslar ve usuller çerçevesinde değerlendirecek olup yapacağı değerlendirme sonucunda uygun gördüğü başvuru sahiplerine kredi verme veya teminat isteme hakkını saklı tutar. Bu konuda Banka tek karar vericidir. Tüm vade, tutar ve faiz oranları konusunda en güncel bilgileri şubelerimizden edinebilirsiniz.