Kapat

Hacettepe Teknokent

Her alandaki araştırma-geliştirme (Ar-Ge) ve yazılım geliştirme çalışmalarını birbiri ile koordineli bir şekilde yürütmek, yeni ürün ve yeni üretim teknolojileri geliştirilmesine destek olmayı amaçlayan teknoloji parkı Hacettepe Teknokent, 10 adet Ar-Ge binasıyla Türkiye’nin yüzölçümü olarak en büyük Teknoloji Geliştirme Bölgesi alanına sahiptir. Endüstriyel ürün ve teknoloji  üreten, bilime, teknolojiye ve insanlığa katkıda bulunan  firmaların ortak çalışma alanı olmak amacıyla kurulan teknokente Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri, Elektronik, Enerji, Geri Dönüşüm, Gıda Sanayi, İlaç, İnşaat, Madencilik, Makina ve Techizat İmalatı, Medikal, Medya ve İletişim, Otomotiv, Perakendecilik, Sağlık, Savunma Sanayi, Telekominikasyon ve Yazılım sektörlerinde 180 firma 273 proje yürütmektedir.  

İşbirliğimiz kapsamında Hacettepe Teknokent girişimcilerine TEB Girişim Evi Ticari Hızlandırma modeli ile danışmanlık verilmektedir. Ticari Hızlandırma Programına seçilen ODTÜ Teknokent girişimcileri, TEB Girişim Evi Danışmanları’ndan aldıkları destekle iş planlarını ve büyüme haritalarını hazırlamaktadır. TEB Girişim Evi danışmanları, girişimcilere ayrıca mentorluk, networking kurma, yatırımcı buluşması ve ürün/projenin tanıtımı konularında da  destek vermektedir.

TEB Girişim Evi, Hacettepe Teknokent girişimcilerine özel büyüme, finansman yönetimi, iş planı hazırlama ve pazarlama konularında eğitimler vermektedir.