Kapat

İTÜ Arı Teknokent

İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent işbirliği ile doğan İTÜ Çekirdek programı, bünyesinde her ölçekten girişimci firmayı barındıran; üniversite-sanayi işbirliğinin de gücü ile kendi teknolojisini geliştiren bir ekosistemi oluşturmayı hedefleyen bir çekirdek gelişim programıdır. 160 AR-GE firmasına sahip İTÜ ARI Teknokent,  İTÜ Çekirdek ve İTÜ GATE programları ile yenilikçi projelere destek vermeyi ve Türkiye’de sürdürülebilir bir inovasyon sisteminin varlığını hedefler.

İTÜ Arı Teknokent işbirliği ile İTÜ Çekirdek programı kapsamındaki girişimcilere TEB Girişim Evi Ticari Hızlandırma modeli ile danışmanlık verilmektedir. Ticari Hızlandırma Programına seçilen İTÜ Çekirdek girişimcileri, TEB Girişim Evi Danışmanları’ndan aldıkları destekle iş planlarını ve büyüme haritalarını hazırlamaktadır. TEB Girişim Evi danışmanları, girişimcilere ayrıca mentorluk, networking kurma, yatırımcı buluşması ve ürün/projenin tanıtımı konularında da  destek vermektedir.

TEB Girişim Evi, İTÜ Çekirdek girişimcilerine özel büyüme, finansman yönetimi, iş planı hazırlama ve pazarlama konularında eğitimler vermektedir.