Kapat

Bilkent Cyberpark

Bilkent Cyberpark, Bilkent Üniversitesi ve Bilkent Holding işbirliğiyle Ankara’da kurulan bir bilim ve teknoloji parkıdır. 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında faaliyet gösteren Cyberpark, firma sayısı, 100.514 m2’lik kapalı alanı ve bölgede gerçekleştirilen iş hacmi bakımından Türkiye’nin en büyük teknoparklarından biridir. Türkiye'nin  önemli Araştırma Merkezleri'ni bünyesinde bulunduran (NANOTAM, UNAM,  BİLCEM, BİLUZAY, İAL, İSYAM, UMRAM, BASTA, USİM) teknoloji parkı, aynı zamanda Türkiye'nin ilk özel Kuluçka Merkezi'ni kurmuştur.

İşbirliğimiz kapsamında Bilkent Cyberpark Kuluçka Merkezi girişimcilerine TEB Girişim Evi Ticari Hızlandırma modeli ile danışmanlık verilmektedir. Ticari Hızlandırma Programına seçilen Bilkent Cyberpark girişimcileri, TEB Girişim Evi Danışmanları’ndan aldıkları destekle iş planlarını ve büyüme haritalarını hazırlamaktadır. TEB Girişim Evi danışmanları, girişimcilere ayrıca mentorluk, networking kurma, yatırımcı buluşması ve ürün/projenin tanıtımı konularında da  destek vermektedir.

TEB Girişim Evi ayrıca, Bilkent Cyberpark girişimcilerine özel büyüme, finansman yönetimi, iş planı hazırlama ve pazarlama konularında eğitimler vermektedir.