Kapat

TİM

Türkiye İhracatçılar Meclisi, bölgesel ve sektörel bazda faaliyet gösteren 60 İhracatçı Birliğini, 26 ihracatçı sektörü ve 60.000 ihracatçıyı ulusal ve uluslararası düzeyde temsil etmektedir.

Türkiye ihracatının özel sektör kanadının en üst örgütü olarak ihracatçıları yurt içinde ve yurt dışında temsil etmek, İhracatçı Birlikleri arasında koordinasyon ve dayanışmayı sağlamak, ihracat hedef ve politikalarının belirlenmesi çalışmalarında yer almak; belirlenen ihracat hedefine ulaşılması yönünde çalışmalar yapmak, diğer kurum ve kuruluşlarca yürütülen çalışmalara katkıda bulunmak amacındaki TİM, dış ticaretle doğrudan veya dolaylı ilgili konularda kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile koordinasyon halinde çalışmalar yapmakta ve yürütülen çalışmalara  da katkıda bulunmaktadır.

 

TİM ile işbirliği kapsamında TEB Girişim Bankacılığı TİM /TEB Girişim Ev’leri projesini yürütmektedir. TİM-TEB Girişim Evi, ihracat potansiyeli bulunan ve/veya yurtdışı açılım olanaklarına sahip projeleri/ürünleri olan girişimcileri desteklemek üzere kurulmuş girişimci yetiştirme ve işletme geliştirme merkezidir.

 

İlk etapta İstanbul, İzmir ve Gaziantep’te kurulan ve Anadolu'nun diğer illerine yayılması planlanan TİM-TEB Girişim Ev'lerinin yeni durağı Denizli olmaktadır. Bu illerde açılan iş geliştirme merkezleri, ihracat potansiyeli taşıyan ve/veya yurtdışı açılım olanaklarına sahip girişimcileri destekleyecektir.

 

Kurum ile işbirliği kapsamında Türkiye İnovasyon Haftalarında iş ortağı olarak yer alınmakta, Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyonellerin, sanayicilerin, akademisyenlerin ve üniversite öğrencilerinin bir araya gelmelerine ortak katkı sağlanmaktadır.