Kapat

Yıldız Teknopark

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde AR-GE  faaliyetlerine katkıda bulunma,  21. yüzyılın girişimci üniversite modeli doğrultusunda teknoloji geliştirme bölgesi açma faaliyetleri kapsamında 2003 yılında Yıldız Teknopark’ı kurmuştur.

Yıldız Teknopark; yazılım, bilişim ve iletişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik, ilaç, makine ve teçhizat imalatı, kimya, havacılık, enerji, savunma sanayi, ,inşaat, gıda gibi birçok sektörde AR-GE  çalışmalarını yürüten 250 ar-ge firması, 56 kuluçka firması ve 5.000 den fazla kalifiye AR-GE  ve yazılım personeline ev sahipliği yapmaktadır.

İşbirliği kapsamındaki girişimcilere TEB Girişim Evi Ticari Hızlandırma modeli ile danışmanlık verilmektedir. Ticari Hızlandırma Programına seçilen Yıldız Teknopark girişimcileri, TEB Girişim Evi danışmanlarından aldıkları destekle iş planlarını ve büyüme haritalarını hazırlamaktadır. TEB Girişim Evi danışmanları, girişimcilere ayrıca mentorluk, networking kurma, yatırımcı buluşması ve ürün/projenin tanıtımı konularında da destek vermektedir.

TEB Girişim Evi, Yıldız Teknopark girişimcilerine özel büyüme, finansman yönetimi, iş planı hazırlama ve pazarlama konularında eğitimler vermektedir.