Kapat

Konya Teknokent

Kurucu ortakları arasında  Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, Selçuk Üniversitesi Yaşatma ve Geliştirme Vakfı, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün de yer aldığı Konya Teknokent bünyesinde 107 firma yer almaktadır.

Konya bölgesinin özelliklerini ve geleceğe yönelik hedeflerini göz önüne alan Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde, ağırlıklı olarak Bilişim Teknolojisi, Tarımsal teknolojiler, Biyoteknoloji, Tasarım Teknolojileri, Çevre ve Enerji Teknolojileri, Savunma Sanayi alanlarında ARGE faaliyeti yürütmek isteyen kuruluşların yer almasına öncelik verilmiştir.

Konya Teknokent’te halen 100'ün üzerinde firma AR-GE çalışması yapmaktadır.

İşbirliği kapsamındaki girişimcilere TEB Girişim Evi Ticari Hızlandırma modeli ile danışmanlık verilmektedir. Ticari Hızlandırma Programına seçilen Konya Teknokent girişimcileri, TEB Girişim Evi danışmanlarından aldıkları destekle iş planlarını ve büyüme haritalarını hazırlamaktadır. TEB Girişim Evi danışmanları, girişimcilere ayrıca mentorluk, networking kurma, yatırımcı buluşması ve ürün/projenin tanıtımı konularında da destek vermektedir.

TEB Girişim Evi, Konya Teknokent girişimcilerine özel büyüme, finansman yönetimi, iş planı hazırlama ve pazarlama konularında eğitimler vermektedir.